ALINTI YAZILAR

 

 

Selam örgütü nasıl oluşturuldu?

Bülent Orakoğlu – Yenişafak – 4 Ağustos 2014

Paralel Yapı medyasına mensup bazı köşe yazarları, milletvekilleri ve bu yapıyla direkt iltisaklı bazı sivil unsurların, Paralel Cunta'nın polis ayağına yapılan operasyonu etkisizleştirmek gayesi ile gerçekleri de çarpıtmak suretiyle, yürütülen soruşturmayı engellemeye yönelik olarak toplumda, güvensizlik yaymak ve yargıyı etkilemek amacıyla şov ve kara propaganda yöntemlerini, organize bir şekilde kullandıklarına şahit oluyoruz.

22 Temmuz'da Paralel Yapı'nın polis ayağına yapılan operasyonlar ile gözaltına alınan polislere destek verilerek, çözülmelerinin önüne geçilmesi ve cunta'nın diğer ayaklarına yapılması kuvvetle muhtemel operasyonların öncelikle engellenmesi, başarılamadığı takdirde ise bu operasyonların ''şüpheli'' olduğuna yönelik iç ve dış ''kamuoyu algısı'' yaratılmasının hedeflendiği apaçık ortada.

Geçen haftaki yazımızda sözde Selam-Tevhid örgütünün, Türkiye'de Gladio'nun gerçekleştirdiği suikast ve cinayetleri örtme ve hedef şaşırtma taktik ve stratejisiyle derin yapı tarafından kurulan ''naylon terör örgütleri ''kapsamında oluşturulduğunu belirtmiştik.

Türkiye'de 90'lı yıllarda işlenen, birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik laik-antilaik kamplaşmasına yol açan laik suikast'ları( Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Çetin Emeç vs.) ve cinayetlerinin, küresel güçlerin Ortadoğu politikalarını destekleyecek bir şekilde, İran'ı ve gizli servisini hedef göstermesi ve Türkiye-İran arasındaki ilişkileri bozacak bir mahiyet kazanması, iç ve dış destekli tipik bir Gladio operasyonuydu.

Günümüzde laik suikastların ve cinayetlerin arkasında Gladio yapılanması olduğuna yönelik ciddi delil ve kamuoyu algısı mevcut olduğuna göre, günümüzde ortaya çıkan gerçekler ışığında, suikasta ve cinayete kurban edilen gazetecilerin eş ve çocuklarının yeni bilgi, belge ifadeleri doğrultusunda, Umut operasyonlarının yeniden yargıda ele alınması halen günümüzde, devletin üst yetkililerine eylem yapabilecek kapasitede olan bu cinayet şebekesinin eylemleri ve iç uzantılarının ortaya çıkarılması, Türkiye'nin ileri düzeyde demokratikleşmesi normalleşmesi açısından elzem görünüyor.

Geçmişte Gladio tarafından naylon bir örgüt olarak kurulan, sözde Selam-Tevhid örgütünün, günümüzde, Paralel Yapı tarafından yeniden kurgulanması ile hükümete ve MİT'e karşı uluslar arası bir operasyonun parçası olarak, illegal ve hukuk dışı bir çalışma başlatılması, bu örgütün mercek altına alınması zaruretini ortaya koyuyor.

Aslında Paralel Yapı'nın polis şeflerinden eski terörle mücadele müdürü Yurt Atayün, delil olmaksızın kurgulanan ''Selam-Tevhid '' isimli suç örgütünü gerekçe göstererek kritik bazı isimlerin telefonlarını dinleyip bu bilgileri başka ülkelere servis etmekle suçlanıyor.

Yurt Atayün ile birlikte 11 şüphelinin devletin gizli kalması gereken bilgilerini casusluk amacıyla temin etmek ve resmi belgede sahtecilik gerekçesiyle tutuklanmaları, Yurt Atayün'ün ifadesinde Selam-Tevhid örgütü operasyonunun, Bursa'da Kamile Yazıcıoğlu'nun ifadeleri üzerine başlatıldığını, Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün dosyayı kendilerine göndermeleri üzerine savcılığın bilgisi dahilinde soruşturma başladığını ifade etmesi, Paralel Yapı'nın üretilmiş veya tahrif edilmiş belgelerle hedef kişi veya kurumlara yapılacak kumpas soruşturma ve davalardaki stratejisini de ortaya koymuş görünüyor.

Bursa'da Selam-Tevhid operasyonuna, ifadesiyle yeniden başlatılmasına yön verdiği belirtilen Kamile Yazıcıoğlu, 26 Şubat 2014 tarihinde, İstanbul TEM'de alınan yeni ifadesinde, üç yıl önceki anlatımlarının kendisine ait olmadığını söylemişti. Eşi ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın irtibatlı olduğu, eşinin masaüstü bilgisayarında İsrail Başkonsolosluğu'nun krokilerinin bulunduğu, bir bankadaki gizli hesaptan 20-25 bin TL para gönderildiği, eşinin İran'a ajanlık karşılığında para aldığı iddialarının ve tutanaktaki imzanın kendisine ait olmadığını savunmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu yaptığı yazılı açıklamada; sözde Selam-Tevhid örgütü kurulduğu iddiasıyla 251 kişi hakkında yürütülen soruşturmayla ilgili yapılan inceleme ve araştırmanın tamamlanıp 251 kişi hakkında takipsizlik kararı verildiğini açıklamıştı.

Paralel Yapı medyası ve kalemşorları ise halen Selam-Tevhid soruşturmasının ''casusluk ve terör soruşturması'' olduğu iddiasını dillendirerek Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı cinayetlerinin katilinin İran gizli servisi SAVAMA kontrolündeki Selam-Tevhid/Kudüs ordusu olduğunu, Kamile Yazıcıoğlu'nun eşinin, İran adına casusluk yaptığı şikayeti ile soruşturmaların başladığı yönde psikolojik harekat ve kara propaganda faaliyetlerine devam ediyorlar.

Oysa Paralel Yapı medyasında, 6 Aralık 2012 tarihli Bugün Gazetesi'nde yayınlanan ''Konuşma ihtimali olanların hepsi öldürüldü'' başlıklı köşe yazısında ise, 'Uğur Mumcu ve laik cinayetleri ve suikastların arkasında İran ve İran ile ilişkilendirilen İslami Hareket ve Tevhid'i-Selam gibi örgütlerden bahsedilerek, gözler ve dikkatlerin özellikle bir strateji olarak İran'a çevrildiği belirtiliyordu .

Ancak köşe yazısına göre suikast ve cinayetlerin sorumluluğunu İran'a fatura etmek doğru değildi. Zira bu tür suikast operasyonları, İran'ın hem rejim ihracı hedefine, hem de stratejik çıkarlarına uygun değildi. Bu cinayet ve suikastlar Türkiye'deki derin yapı tarafından işlenmişti. Derin yapı ile bu cinayetler arasında bağ kurabilecek ve cinayetlere ışık tutabilecek kişiler bir bir öldürülmüştü.

kaynak: http://yenisafak.com.tr/yazarlar/B%C3%BClentOrako%C4%9Flu/selam-orgutu-nasil-olusturuldu/55169

 

Uğur Mumcu suikastı ve Selam-Tevhid örgütü!

Bülent Orakoğlu – Yenişafak – 25 Temmuz 2014

Paralel Cunta'nın polis ayağına yapılan operasyonda, 115 polis şefi ve memuru hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, ''çok sayıda kişinin (milletvekili, hakim, gazeteci) sahte belgelerle ilgisi olmadıkları yasadışı örgüt üyesi oldukları gerekçeleriyle dinlendikleri ve casusluk yapıldığı iddiaları ile gözaltı ve yakalama kararı verilmişti''.

Şüphelilerin sözde Selam-Tevhid adlı örgüt kurulduğu iddiasıyla delil olmadığı halde bir kurgu oluşturularak yaklaşık 3 yıl süreyle aralarında devletin üst düzey yetkilileri ve MİT Müsteşarı'nın da bulunduğu 251 hedef kişi toplamda 2280 kişinin dinlenmesi suretiyle casusluk suçunu işledikleri savcılık açıklamalarında belirtilmişti.

Geçmişte toplumda kutuplaşma ve kamplaşma yaratmaya yönelik kamu vicdanını yaralayan önemli bazı suikast ve cinayetlerin açık ve belgeli delillere rağmen arka planlarının aydınlatılamaması, yargıda devletin ali menfaatlerinin gözetilerek eksik veya yönlendirilmiş soruşturmalar sonucu verilen mahkumiyet kararlarının, bumerang etkisi yaparak günümüzde demokrasi ve millet iradesini tehdit etmesi bu tür suikast'ların yeniden araştırılarak asıl fail ve azmettiricilerinin yargı önüne çıkarılma zaruretini ortaya koyuyor.

28 Şubat Darbesi'nin flu konjonktürel ortamında daire başkanı olarak göreve başladığım günlerde darbe sürecini önlemeye yönelik faaliyetlerimiz dışında mesai harcadığım en önemli konular arasında Nesim Malki cinayeti ve Uğur Mumcu Suikastı dosyaları olmuştu.

Ocak 2000 yılında İstanbul Beykoz'da yasadışı terör örgütü Hizbullah'a yönelik yapılan operasyonda örgüt lideri lideri Hüseyin Velioğlu ölü, sözde askeri kanat sorumlusu Cemal Tutar ve örgütün ikinci adamı Edip Gümüş sağ olarak ele geçirilmişti. Polisin baskın yaptığı Beykoz'daki villa Hizbullah'ın ana karargahı olarak kullanılıyordu. Örgüt ani bir kararla kısa bir süre önce karargahını, Batman'dan İstanbul Beykoz'da baskın yapılan villaya taşımıştı. Baskında, Hizbullah örgütünün arşivinin büyük bir bölümü tahrip edilmiş bir halde ele geçirilmişti.

Hizbullah terör örgütü strateji ve taktiksel açıdan eylem ve faaliyetlerinde, profesyonellik gizlilik, katı kurallar ve sıkı bir disiplinin öne çıktığı görülüyordu. Kaçırılacak veya infaz edilecek kişilerle ilgili istihbaratı, kaçırma eylemini ve infazı ayrı ayrı ekipler tarafından gerçekleştirilmesine rağmen, örgütün ana karargahını ve arşivini İstanbul'a taşımasından 10 gün sonra 17 Ocak'ta polis baskınına uğraması örgütün üst düzey yöneticilerinin Jitem ve Özel Harp ile irtibatını ortaya koyan bir mizansen olsa gerek.

Örgütsel deyimle Batman'dan İstanbul'a hicret eden örgüt, iki iş adamını kaçırarak fidye istemişti. Kaçırılan iş adamlarının kredi kartlarını kullanmak suretiyle, Beykoz'daki ana karargaha kapı siparişi verilmesi acemiliğin ötesinde derin yapılarla açık bir işbirliğinin kanıtı gibi. İstanbul polisi de kaçırılan iş adamlarının kredi kartlarının izini sürerek kısa sürede villaya operasyon düzenlemişti.

Bu operasyonun bir mizansen olduğuna yönelik olarak yoğun çatışma ortamında yalnızca 'rehber' Hüseyin Velioğlu'nun ölü olarak ele geçmesine rağmen (dışarıda infaz edilip, çatışma alanına getirilme ihtimali yüksek) Edip Gümüş ve Cemal Tutar'da bir çizik bile olmaması polisin villa baskınından kısa bir süre önce iki örgüt militanının dışarıya gönderilmesi operasyondaki tuhaflıklar olarak dikkatli gözlerden kaçmıyordu.

Ismarlama polis baskını sonrasında Hizbullah'ın arşivinde, Uğur Mumcu suikastını aydınlatacak bir mektuba ve İran gizli servisi ile irtibatlı Tevhid'i Selam isimli bir örgüte ulaşılıyordu. Tevhid'i Selam örgütü yöneticilerinden olduğunu iddia eden İğneci kod adlı Yusuf Karakuş Hüseyin Velioğlu'na yazdığı mektupta Tevhid'i Selam grubundan ayrıldığını, Hizbullah'a geçmek istediğini referans olarak da Uğur Mumcu suikastında bulunduğunu ifade ediyordu.

Sadettin Tantan'ın İçişleri Bakanlığı döneminde başlatılan Umut operasyonları bu mektubun ele geçmesi ile başlatılmış, Uğur Mumcu başta olmak üzere Bahriye Üçok, A.Taner Kışlalı, Muammer Aksoy cinayetlerinin kesin çözüldüğü açıklanmıştı.

Hizbullah, Jitem ilişkisi ve Yeşil'in Özel Harp içinde ''Beyaz Kuvvetler'' mensubu olarak, infaz biçimleri konusunda eğitmenlik yapması, herkesi şaşırtan 'domuz ipi' ile bağlayıp enseye çivili sopa batırma yönteminin, Hizbullah militanlarına, binbaşı Cem Ersever ve Yeşil'in' öğrettiği de kamuoyuna yansımış bilinen sırlar arasında bulunuyor.

Yeşil'in Uğur Mumcu suikastına ilgisi ise çok ilginç. Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu'nun kitabı 'İçimden Geçen Zaman'da yer alan anekdot'lar suikasta ışık tutacak nitelikte bilgiler içeriyor. Yeşil, iki küçük çocuğun elini tutarak 1996'nın Kurban Bayramı'nda, Güldal Mumcuyu ziyaret ediyor, üç tane gül alıp, birini Başbakanlığa, birini Çeçenistan'a birini de Uğur Bey'in öldürüldüğü yere koyacağı şeklindeki şifreli ve sembollerle konuşması açık bir tehdit değilse o zaman ne anlama geliyor?

İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar'ın, Güldal Mumcu'ya yaptığı açıklamada. 'Bir tuğla çekilirse duvar tamamen yıkılabilir' sözü, DGM savcısı Ülkü Coşkun'un ise, 'Bu işi devlet yapmıştır, olayı aydınlatmam konusunda yazılı emir verilirse olay çözülür' açıklaması, davaya yeni atanan savcı Kemal Ayhan'ın Güldal Mumcu'ya ''Faillere büyük ölçüde ulaşmaya çalışıyoruz'' açıklaması sonrasında evde ölü bulunması otopsi bile yapılmadan defnedilmesi olayın arkasındaki güce Türk Gladiosu'na işaret ediyor.

Geçmişte Gladio'nun gerçekleştirdiği suikast ve cinayetleri örtme taktiği ile Gladio tarafından naylon örgüt kurma sızma ve yönetme taktik ve stratejisi ile kurulan, sözde Selam-Tevhid isimli örgütün, günümüzde Paralel Yapı tarafından yeniden canlandırılarak, hükümete ve MİT'e karşı uluslararası bir operasyonun parçası olarak, illegal ve hukuk dışı bir çalışma başlatılması, 7 Şubat ve geziden başlayarak ulusal güvenliğimizi de tehdit eden küresel saldırıların devamı niteliğinde görünüyor.

kaynak: http://yenisafak.com.tr/yazarlar/B%C3%BClentOrako%C4%9Flu/ugur-mumcu-suikasti-ve-selam-tevhid-orgutu/55060

 

 

 

chaquetas moncler moncler mujer barbour mujer louis vuitton madrid gafas de sol ray ban baratas abercrombie barcelona bolsos michael kors gafas de sol oakley baratas barbour hombre botas ugg rebajas oakley frogskins cinturones louis vuitton woolrich madrid moncler barcelona oakley frogskins baratas parajumpers madrid polo lacoste ghd baratas air max 90 blancas zapatos mbt nike huarache blancas
canada goose homme parajumpers solde doudoune moncler timberland femme ugg suisse doudoune moncler femme timberland homme ugg australia parajumpers femme moncler soldes canada goose solde moncler femme canada goose femme timberland suisse moncler homme parajumpers homme doudoune canada goose pas cher canada goose doudoune pas cher ugg pas cher in nederland hvor kjøpe generisk cialis på nett i Norge
canada goose expedition parka barbour norge moncler vest timberland sko canada goose expedition uggs salg uggs sko woolrich jakke parajumpers jakke canada goose jakke moncler jakke peuterey jakke dame peuterey norge parajumper jakke dame belstaff oslo
timberland heren schoenen parajumper jas canada goose bomber canada goose jas timberland nederland woolrich arctic parka canada goose camo moncler nederland uggs dames sale parajumpers sale woolrich parka barbour jas barbour wax parajumpers jas woolrich jas dames uggs laarzen moncler jas parajumpers ugo man
woolrich parka woolrich parka dames timberland shoes barbour jas parajumpers outlet peuterey jas moncler jassen heren parajumpers sale timberland boots canada goose jas moncler jas barbour outlet uggs sale peuterey dames peuterey jassen woolrich arctic parka in nederland hvor kjøpe generisk cialis på nett i Norge
moncler uomo ugg saldi moncler milano canada goose italiaa canada goose outlet canada goose zug woolrich outlet scarpe timberland timberland scarpe stivali ugg timberland shoes ugg stivali woolrich uomo woolrich parka moncler outlet in nederland hvor kjøpe generisk cialis på nett i Norge
barbour tikkitakki canada goose sale canada goose ale canada goose montebello parajumpers takit parajumpers takki canada goose suomi canada goose trillium canada goose takki timberland shoes ugg ale moncler takki moncler sale timberland suomi barbour jacket barbour takki
nike huarache dam polo skjorta adidas ultra boost dam nike roshe nm flyknit air max tavas timberland skor nike air max thea jordan skor nike free 5.0 dam nike roshe one dam nike free run flyknit new balance skor louboutin skor nike huarache air jordan skor timberland boots louis vuitton sverige nike air max tavas
viagra Levitra Soft Tabs Kamagra Fizzy Tabs Acquistare Viagra Soft Tabs Viagra Generic Test Pacchetti Originale Acquistare Levitra Strips Il brevetto Viagra Cialis e Super Kamagra Acquistare Cialis Strips Viagra Pastiglie Viagra e Disfunzione Erettile priligy dapoxetina generico Kamagra 100 Cialis online Levitra Generico Domande e Risposte sul Viagra Test pacchetti Propecia generico Acquistare Cialis Soft Tabs Viagra e generici Levitra Cialis Generico Lovegra Super Kamagra Viagra femminile Acquistare Test Pacchetto Generico LIDA Dai dai hua Cialis Pastiglie Acquistare Super Kamagra Cialis Generico Viagra online
Viagra Gold Kamagra Polo Cialis Black Generic Levitra Professional Super Kamagra Generic Cialis Super Active Kamagra Gold Generic Viagra With Dapoxetine Generic Levitra Oral Jelly Generic Viagra Generic Viagra Soft Generic Cialis Flavored Brand Cialis Generic Propecia Generic Levitra With Dapoxetine Kamagra Effervescent Kamagra Soft Brand Levitra Generic Viagra Professional Generic Cialis